Як зі звичайного велосипеда зробити електровелосипед? Це набагато простіше, ніж здається. Все, що вам знадобиться, - це справний велосипед і електронабір. Використання електронабору для переобладнання велосипеда зробить процес складання простим і швидким, а ще, менш дорогим, ніж купівля готового електровелосипеда із заводу.

Крок 1: Виберіть гірський велосипед із гарними гальмами і вилкою

Якщо у вас ще немає велосипеда, то це не біда, адже ви можете модифікувати практично будь-який байк. Сьогодні ідеальними велосипедами для обладнання електроприводом виступають:

 

  • Моделі з колесами від 26", 27.5" і 29". Іноді використовуються складні велосипеди з колесами діаметром 20 дюймів, оскільки вони швидше розганяються через менший розмір коліс, проте контролювати їх складніше.
  • Гірські велосипеди або інші типи велосипедів з міцною рамою і стандартними втулками.. Не рекомендується використовувати карбонові моделі, оскільки вони не мають достатньої міцності та не здатні витримати додаткову вагу, а також впоратися з крутним моментом двигуна.
  • Велосипеди з широкими кермами, де є місце для всіх необхідних аксесуарів і ручок управління.
  • Велосипеди з дисковими гальмами (бажано гідравліка).
  • Амортизаційна вилка з запасом міцності. В ідеалі це має бути вилка бренду Sountour, тому що вони дуже надійні, і вилка не розіб’ється при активній їзді.

 

Якщо всі вищевказані пункти збіглися, то ви вибрали ідеальний велосипед для модифікації.

Крок 2: Виберіть електронабір для переобладнання велосипеда

Якщо у вас немає досвіду в складанні електровелосипеда, то готовий електронабір для переобладнання значно спростить весь процес. Усі такі набори містять необхідні болти та кріплення, ручку газу або пульт, регулятор швидкості, мотор-колесо (двигун), контролер і акумулятор. Деякі електронабори додатково включають PAS систему і гальмівні ручки з датчиками вимикання двигуна. Щоб зібрати потужний електровелосипед, розглядайте електронабори з двигунами потужністю від 500 Ватт з напругою 48 вольт. Щоб правильно вибрати комплект для переобладнання, дотримуйтесь двох рекомендацій:

 

  1. Переконайтеся, що втулка - двигун або мотор-колесо в зборі сумісні з вашим велосипедом.
  2. Переконайтеся, що акумулятор поміститься в раму.

Крок 3: Виберіть акумулятор необхідної потужності та ємності

Переконайтеся, що напруга і ємність обраного вами акумулятора відповідають вашим завданням. Що вища напруга батареї, то потужнішим буде електровелосипед, а що більша ємність батарей, то більшу відстань ви зможете проїхати на одному заряді. Якщо ви працюєте кур'єром, вам знадобиться батарея високої ємності (від 20Агод), якщо ж ви плануєте здійснювати короткі поїздки, вам буде достатньо акумулятора ємністю 12,5Агод. Найпотужніші електронабори поставляються з батареєю на 48 вольт.

Крок 4: Демонтуйте колесо для заміни

Якщо ви плануєте встановлювати заднє мотор-колесо, перемістіть ланцюг на найменшу зірку касети, розслабте вісь, притисніть перемикач, щоб він не заважав демонтажу, а потім витягніть колесо з дропаутів. Якщо ви плануєте замінити переднє колесо: розслабте вісь і витягніть колесо з дропаутів. Усі дії проводьте, попередньо перевернувши велосипед догори колесами, сперши його на кермо і сідло.

Крок 5: Переставте покришку і камеру зі старого колеса на нове

Спустіть старе колесо, а потім за допомогою бортувальних лопаток зніміть покришку з обода. Будьте обережні, щоб не порізати інструментом камеру. Потім зніміть саму камеру, попередньо відкрутивши гайку, що фіксує ніпель. Встановіть камеру і покришку на мотор-колесо, дотримуючись викладених інструкцій у зворотному порядку.

Крок 6: Встановіть мотор-колесо на велосипед

Щоб встановити зібране колесо, виконайте крок 4 у зворотному порядку, але додатково потрібно буде з’єднати провід який йде від мотора до контролера. У процесі встановлення не забудьте відрегулювати ланцюг для правильної роботи трансмісії. Якщо на велосипеді встановлені ободні гальма, відрегулюйте їх і підтягніть гайки на ручках.

Крок 7: Під'єднайте пульт керування і датчик швидкості

Вивчіть інструкцію, що додається в комплекті з електронабором, щоб правильно встановити датчик і дросель (ручку газу або пульт). За допомогою болтів, що додаються, закріпіть датчик на каретці. Потім встановіть ручку газу або пульт керування на кермо так, щоб його можна було легко використовувати під час катання. Якщо в електронаборі поставляється велосипедне освітлення і бортовий комп'ютер, також встановіть і під'єднайте їх.

Крок 8: Під'єднайте обладнання та встановіть акумулятор

Використовуючи інструкцію, підключіть кожен компонент до батареї. Найчастіше всі роз'єми та контакти позначені кольором або мають унікальну форму, щоб уникнути плутанини під час складання.

 

Як правило, акумулятори, що входять до електронаборів, встановлюються на раму замість фляготримача. Це ідеальне розташування, що занижує центр ваги та робить велосипед стійкішим. Як альтернативу, батарею можна встановити на передній або задній багажник, що актуально для акумуляторів більшої напруги і ємності.

 

Після всіх проведених процедур упорядкуйте дроти та зафіксуйте їх на рамі за допомогою стяжок. Слідкуйте за тим, щоб дроти та контакти не чіплялися за рухомі компоненти велосипеда, оскільки це може призвести до пошкодження системи.

Насолоджуйтесь поїздкою на потужному електровелосипеді

Тепер ви знаєте, як зробити електровелосипед. Після виконання всіх вищевикладених кроків ви можете проїхатися на своєму оновленому велосипеді, а точніше, на електровелосипеді. Проведіть тест-драйв у малонаселеному районі, перш ніж виїхати на автомобільну дорогу загального користування. Так ви зможете звикнути до потужності двигуна.