Чи ВИ впевнені що правильно накачали колеса у своєму байку?

 

Накачавши камеру, ви як досвідчений вело спортсмен, стискаєте покришку двома пальцями, орієнтуючись за своїми відчуттями, розумієте, що колесо готове до експлуатації. Безумовно, таким чином можна досягти результатів, велосипед поїде в будь-якому випадку, а от наскільки ефективно він помчить вас на зустріч до пригод?
 
Скільки атмосфер?
 
Тиск у колесі вимірюється у двох величинах:
 
атмосферах (BAR) 1 BAR = 1 атмосфера,
 
чи PSI – 1 BAR = 14,5 PSI.
 
Ви повинні орієнтуватися в цих величинах, тому що на кожній вело покришці зазначено мінімальне та максимальне значення атмосфер або PSI, це перший показник, на який обов'язково потрібно звернути свою увагу.
 
Якщо ваш насос має вимірювальний прилад, то будуть саме ці вимірювальні одиниці.
 
 
Не дивуйтеся якщо у вело магазині вам кажуть що середній тиск складає 3 атмосфери, адже у величезне автомобільне колесо потрібно вдувати лише дві, запам'ятайте – чим менше об'єм камери тим більший у ній тиск.
 

Розберемося на прикладі справжніх велосипедів

 
Гірський велосипед з колесом 29*2.2 дюйми, на покришці вказано значення (30-50 PSI або 2,1 – 3,4 BAR). Оскільки даний тип байків призначений для їзди бездоріжжям, потрібно дотримуватися балансу між накатом і хорошим зчепленням з дорогою.
 
 
Врахуйте вашу вагу та дорожнє покриття:
 
  • Вага велосипедиста 70кг: на асфальті сміливо качайте 3 BAR, тоді ви отримаєте відмінний накат, доклавши менше зусиль. На пухкій поверхні спустіть тиск до 2,1 BAR, збільшивши пляму контакту ви спокійно проїдете піском, болотом.
  • Ви важите 90 кг: на асфальті наберіть 3,4 ВAR, заїхавши на пухку поверхню, спустіть колесо до 2,5 BAR.
Гравійний байк з покришками 28*1,3 дюйма, об'єм колеса набагато менше, ніж у попереднього велосипеда, на покришці вказані значення (65 – 100 PSI або 4.5 – 6.9 BAR). Gravel створені для швидкої їзди по пересіченій місцевості, вони чимось нагадують шосейні, головна їхня відмінність у тому, що їх покришки ширші, сміливо накачайте 90 – 100 PSI, тоді на вказаній дорозі можливості вашого вела розкриються повною мірою.
 
 
 
 
Фетбайк – ідеальний велосипед для їзди піском або снігом, він має величезні широкі як у мотоцикла колеса 26*4 дюйма, при цьому максимальний тиск всього 20 PSI або 1,4 BAR.
 
 

Тепер я можу накачати! 

 
Озброївшись необхідною інформацією, Ви без проблем зможете накачати будь-яке колесо, головне розуміти, що табличні значення усереднені. Вивчіть свої покришки, врахуйте поверхню, а також свою вагу. Попрактикувавши, ви точно зможете визначити потрібний тиск за допомогою двох пальців.
 
Так само дуже важливо розуміти: якщо колесо погано підкачане, і ви в'їдете в яму або вдаритеся об брівку, камера проб'ється, склавшись між поверхнею та ободом. Такий прокол часто називають зміїним укусом, тому що як правило при такому типі пошкодження буде 2 дірки. Якщо перестараєтеся - може статися вибух. Дотримуйтесь балансу.