У цій статті коротко викладено інформацію про те, що буде з цінами на велосипеди у 2022 році. Забігаючи на перед, можу сказати що нічого хорошого чекати не варто, тому що є маса причин, які впливають на ціни і на які ми не можемо вплинути. Ось лише частина з них:

  1. Ціни на сировину. Основний матеріал з якого створено більшість частин велосипеда – алюміній. Він у 2021 році подорожчав більш ніж на 30 відсотків, що, безумовно, позначиться на кінцевій вартості велосипеда. До того ж на кінець 2021 року різко збільшилася ціна на магній, а він потрібний для створення алюмінієвого сплаву.
  2. Ціни на електроенергію та робочу силу. 2021 року мінімальна зарплата в Україні збільшилася 2 рази. Ми звичайно ж раді, що праця тих хто виробляє наш улюблений транспорт став оплачуватись краще ніж раніше, проте платити за це потрібно кінцевому споживачеві. Щодо електроенергії, то будь-який завод на місяць витрачає на її нечувані суми. Ціни на електрику збільшувалися цілий рік, а за останній місяць прайс підскочив аж на 27%.
  3. На початку року курс долара почав стрімке зростання, а через те, що більшість компонентів велосипеда купується за кордоном і оплачується в доларах, ціна кінцевого виробу підскочить.
  4. Через COVID-кризу заводи так і не зуміли налагодити нормальний випуск компонентів. Щоб виробник отримав компоненти Shimano або Sram чекати потрібно 2 роки з моменту надходження замовлення. Саме тому на багатьох байках ми бачитимемо трансмісію microSHIFT, L-TWOO, Sunrace та інші.
  5. Збільшення ціни на упаковку та доставку. Так, наприклад, за 2021 рік ціна на картонну упаковку зросла аж на 50%. А ціни на транспортування контейнера морем так і не опустилися. Так, наприклад, у 2020 році ціна доставки одного контейнера коштувала 2500$, а зараз прайс досяг рекордних 14000 американських доларів.

Ми впевнені, що серед читачів цієї статті є багато хто хотів придбати байк у 2021 році, але так і не знайшов відповідного розміру або кольору. Тому ми наполегливо не рекомендуємо відкладати покупку, якщо ви знайшли велосипед мрії, оскільки його незабаром може вже не бути в наявності, а наступне надходження може бути аж у 2023 році.

Є також погана новина для тих, хто чекає на обвал цін у 2022. Ціни на велосипеди в 2021 році зросли приблизно на 10%, а як нам повідомляють виробники, в 2022 році ціни будуть вищими на 10-20% у порівнянні з попереднім періодом.
До того ж, якщо ви плануєте покупку не в сезон, то на сайті можуть бути знижки, що в свою чергу нівелює підвищення ціни.

 

По велосипед!