Проблема велосипедних крадіїв є надзвичайно актуальною не тільки в Україні, а й у країнах Європи. Всього за рік у Великобританії, наприклад, реєструється понад пів мільйона крадіжок двоколісних транспортних засобів. Річ у тім, що велосипед дуже привабливий для крадіїв.

Авто ще не так просто відкрити та завести, а на велосипед можна просто сісти і поїхати. Крадій за наявності гарного інструменту може зламати захист за хвилину. Ось чому так важливо мати під рукою надійні засоби захисту. Купуючи велосипед, необхідно подбати про захист. У цій статті розглянемо, який існує найдієвіший захист велосипеда від крадіжки.

Типи велозамків та їх ефективність

В Україні серед велосипедистів найбільш популярні наступні типи замків за надійністю:

  1. Велосипедний замок U-подібного типу «u-lock». Він вважається еталоном міцності та надійності. Міцність досягається завдяки масивній вазі та матеріалу: «u-lock» неможливо перекусити або зламати навіть за допомогою інструментів. Вибираючи цей замок «u-lock»., переконайтеся, що він виконаний зі зламостійкої сталі.
  2. Ланцюговий велозамок. Він досить міцний і надійний. Основна перевага у розмірі. Його довжини вистачає, щоб пристібати велосипед до товстої поверхні. Завдяки тому, що ланцюг обгорнутий щільною, м'якою тканиною, вона не дряпає велосипед.
  3. Велозамок із тросиком — своєрідний аналог ланцюгового. Купуючи такий тип замку, переконайтеся, що тросик не надто тонкий. Бо інакше пристібати замок буде марною справою. В іншому велозамок з тросиком досить міцний і надійний, чим і заслужив свою популярність на рівні з ланцюговим аналогом.
  4. Замок із пластин. У ньому досить простий механізм, що складається із міцно скріплених пластин. З його допомогою прикріплюють раму велосипеда до поверхні місця стоянки. Недолік цього типу конструкції – низька міцність і надійність, оскільки пластини досвідченому крадію легко зламати.
  5. Замок на раму велосипеда, який блокує колеса. Він кріпиться на раму у закритому стані. Завдяки своїй конструкції велозамок здатний знерухомити колеса. Таким чином, крадій не зможе покотити велосипед, тому що його можна лише забрати на руках, що проблематично. Неможливо таким велозамком пристебнути велосипед до стоянки, можна лише обмежити рух коліс. Чи доцільною є така покупка, вирішувати вам.
  6. Замок для фіксації диска гальмівного пристрою. Має компактні габарити, допоможе знерухомити двоколісний байк з дисковими гальмами. Але він не надійний – його можна провернути звичайною викруткою.

Додаткові засоби захисту

Крім велозамка, можна використовувати допоміжні засоби захисту велосипеда від крадіїв:

  1. GPS трекери або сигналізація, що реагує на обертання колеса. Доволі надійно, але використання батарей створює деякі складнощі. При втраті енергоємності, можливе хибне спрацьовування сигналізації.
  2. Встановлення нестандартних болтів, які можна розкрутити за допомогою унікальних ключів. Такі велозамки виготовляються на замовлення в одиничному екземплярі, тому їх ціна виходить зависока. У нас ці замки поки що не надто поширені, а в Європі застосовуються масово велосипедистами.
  3. Забирати сидіння із собою. Залишений без нагляду велосипед без сідла буде не дуже привабливим для зловмисників.
  4. Маркування. Передбачає нанесення на велосипед чи його частини додаткових позначень, малюнків тощо. Ці дані під час викрадення негайно передаються до поліції, і розшукати велосипед з оригінальним маркуванням буде набагато простіше.

Не залишайте за можливості свого двоколісного байка надовго без нагляду – цей спосіб надійніший, але практично мало досяжний у реальному житті. А ще можна застрахувати свій велосипед від крадіжки.

Поради щодо правильного паркування та кріплення велосипеда

Якщо вже і треба залишити велосипед без свого нагляду, то краще пристібати його в надійному місці для паркування (не безлюдному, бажано де є відеокамери). При цьому набагато ефективніше використовувати одночасно різні типи захисту. Наприклад, пристібати декілька різних типів велозамків (з тросиком + блокування коліс), замок + сигналізація, маркування + болти та інші варіації захисту за бажанням власника двоколісного транспортного засобу.

Отже, щоб максимально убезпечити велосипед від викрадення, потрібно:

  1. Залишати велосипед у місцях з відеонаглядом.
  2. Не лінуватися пристібати велосипед, навіть якщо вам потрібно відійти всього на пів хвилини.
  3. Використовувати надійний велосипедний замок, а краще два і більше з оригінальними ключима.
  4. Пам'ятати: чим незвичайніший велосипед, тим складніше його продати. Тому можна розмалювати раму, прикрасити колеса, оформити кермо та інші деталі.
  5. Знімати ланцюг, залишаючи велосипед на стоянці надовго.

Як діяти у разі крадіжки

Якщо ви все ж стали жертвою вело крадія, якнайшвидше повідомте в поліційний відділок. Це справді важливо. У вас може не бути страховки, але це не означає, що вони нічого не робитимуть. Зберіть всю інформацію, яку маєте про велосипед. Це включає в себе марку, модель і серійний номер, деякі фотографії та детальний опис.

Напишіть пост у Facebook, Twitter, Instagram тощо. Помістіть усі дані вашого велосипеда на своїх каналах у соціальних мережах. Вкажіть, де і коли було вкрадено ваш велосипед, і попросіть людей поділитися постом.