Гравел, або гравійний велосипед, - це сучасна модифікація, яка поєднує в собі функції шосейного, гірського і туристичного велосипеда.
Як і більшість шосейників, такий байк має відкидну штангу, однак у нього нижча передача й товщі шини.
Правильний вибір моделі гравійного велосипеда завдяки досвіду керування на сипучому гравії допоможе:
-
розвинути рівновагу на будь-якій дорозі;
-
покращити послідовність натискання на педалі велосипеда;
-
навчитися усвідомлювати наявність перешкод на трасі та зберігати контроль, коли дорожня обстановка стає непередбачуваною.
Призначення та можливості гравійного велосипеда
Гравійник - швидкий і ефективний велосипед. Він має компактні розміри, досить міцний і стійкий, орієнтований на забезпечення комфорту та максимальної продуктивності на будь-якій місцевості - як на асфальті та гравії, так і в лісі, полі або в горах, навіть при тривалих поїздках на далекі відстані.
Гравійний велосипед можна точно підлаштувати під свій улюблений стиль катання (швидкий чи плавний) та комбінувати маршрути, що містять:
-
гравійні стежки різної товщини,
-
одноколійні асфальтовані дороги,
-
лісові тропи,
-
ґрунтові дороги, у тому числі з пухкого ґрунту,
-
об’їзні шляхи тощо.
Завдяки ширшим і товщим шинам можна миттєво переїздити з асфальту на гравій, бездоріжжя, кам'янисту гірську чи вузькоколійну дорогу - легко та без додаткових налаштувань. Є можливість не лише використовувати різні варіанти шин, а й оновлювати або змінювати передачу залежно від місцевості. Легким варіантом вважається одна передня та кілька передач позаду. Це допоможе швидко піднятися на круті пагорби, не зупинятися через каміння та коріння на стежці. Для їзди по асфальту або шосе можна обрати традиційний подвійний ланцюжок спереду та компактні, субкомпактні або міні-передачі ззаду для плавної зміни частоти обертання коліс.
Відмінності гравійного велосипеда від звичайного
Завдяки своїй особливій конструкції коліс, зокрема товстішим покришкам із напівсликовим протектором (гладким - посередині та рельєфним - по краях), гравійний велосипед можна використовувати на будь-якому типі дорожнього покриття: від лісових,польових або гірських стежок до ґрунтових та асфальтованих доріг. Це вдалий вибір для поїздок по незнайомій місцевості. Адже гравійник можна використовувати і як міський, і як позашляховий велосипед.
Гравійні велосипеди в основному випускаються з шинами завширшки 35-40 мм. Але в деяких моделях бувають шини завширшки 50 мм. Вони забезпечують комфорт їзди в будь-яких умовах завдяки, тому що широкі покришки добре поглинають вібрації та нерівності місцевості. Їзда кам'янистими дорогами на гравійному велосипеді набагато менш виснажлива, ніж на шосейному. Багато моделей гравійних велосипедів додатково оснащені амортизаторами та можливістю регулювання тиску в шинах.
Зручна вертикальна геометрія рами з високою рульовою колонкою вилки дозволяє здійснювати тривалі поїздки, не напружуючи хребет. Чим довша ця ділянка, тим вище кермо. Воно легко переводиться в положення, коли користувач сидить на велосипеді з менш зігнутою поставою, що забезпечує стабільність у керуванні й дозволяє вільно пересуватися на великі відстані без болю у спині. На рамі розміщені три комплекти кріплень клітки, що значно полегшують перевезення багатьох речей.
Важлива особливість гравійного велосипеда, порівняно з шосейними, - низька каретка. Завдяки їй байк добре справляється з великими швидкостями на складній місцевості. У поєднанні з довгими задніми вилками, які створюють більшу колісну базу, вона забезпечує надійне, передбачуване кермування та стабільність, навіть якщо на велосипед завантажено важкий багаж.
Гравели оснащені відкидним кермом, що, у порівнянні з міськими моделями, розташоване вище й забезпечує високий клас комфорту під час їзди. Особливо зручним варіантом є моделі з розкльошеним кермом, що розширюється в нижній частині рукоятки. Це покращує стійкість керування велосипедом на складній місцевості.
Дискові механічні гальма - важлива частина гравійних велосипедів. Вони дозволяють швидко зупиняти рух за потреби.
Для кого підійдуть гравійники
Гравійний велосипед підходить для новачків, які тільки-но починають здійснювати велопрогулянки, і подобається досвідченим райдерам, які часто подорожують. Поїздки на ньому дозволяють покращити та урізноманітнити навички їзди на велосипеді по пересіченій місцевості. Однак через свою конструкцію, зокрема велику ширину та вагу покришок, гравел не є найкращим вибором для спортивних перегонів та групових тренувань. Зате він оптимальний для людей, які шукають універсальний велосипед для повсякденної їзди, індивідуальних занять чи тривалих подорожей.
Переваги гравійних велосипедів у дальніх подорожах:
1. Зручна геометрія рами - прямий силует. Для забезпечення кращої амортизації, впевненості та комфорту при тривалих поїздках по нерівних поверхнях гравійні велосипеди проєктуються з вертикальною посадкою.
2. Кермо з відкидною рукояткою, схоже на кермо шосейних велосипедів. Однак у гравійників ширший хват, що дає змогу краще контролювати дорогу та надає впевненість на складніших поверхнях. Іноді у гравійних велосипедах використовується «розкльошене» кермо, що підвищує стійкість за рахунок специфічного вигину.
3. Зазор між шинами та дисками. Шириною 38–45 мм та більш виражений протектор, ніж у шосейних велосипедів, що покращує зчеплення з дорогою та надає стійкість.
4. Менше передач і більший діапазон швидкостей. Зазвичай 18-22, що дозволяє легко підніматися або їздити з вантажем.
5. Більш важкі дискові гальма, зазвичай механічні. Входять у стандартну комплектацію гравела через їхню найкращу ефективність і стійкість на різній місцевості та в різних погодних умовах.
6. Кріплення для сумок і кошиків. Катаючись по бездоріжжю, можна опинитися далеко від води, велосипедних магазинів або навіть зони покриття стільникового зв'язку. Саме тому багато гравійних велосипедів оснащені кріпленнями для утримувача для пляшки, багажника і сумки, завдяки яким можна взяти з собою інструменти та все необхідне в далекі поїздки.
Який гравійний велосипед вибрати в інтернет-магазині «Велосклад»?
Окрім ціни моделі, необхідно визначитися з такими питаннями, як:
-
Ви хочете купити класичний Gravel чи його електричний аналог?
-
Віддаєте перевагу гравійному велосипеду з рамою з карбону чи алюмінію? Карбон - легший і гнучкий, тоді як алюміній - міцніший, але моделі з нього коштують дешевше.
-
Який потрібен розмір велотранспорту? Занадто малий або занадто великий байк може значно погіршити комфорт їзди. Скористайтеся пошуковим фільтром, який допоможе знайти модель відповідно до зросту людини.
Ознайомтеся з повним каталогом гравійників, оберіть відповідну модель велосипеда та замовте її з доставкою по Україні:
-
Спортивні гравійні велосипеди - легкі байки з гоночною геометрією. Вони призначені для змішаних трас із переважанням асфальту. Зазвичай побудовані на карбонових рамах із найвищими технічними характеристиками. Подібно до шосейних велосипедів, гравели характеризуються низьким розташуванням рульової труби та низьким виносом керма в нейтральному або опущеному положенні, легкою рамою, помірною шириною шин - від 32 до 40 мм.
-
Класичні моделі загального призначення належать до середнього та економ-класу. Зазвичай вони побудовані на алюмінієвій рамі з карбоновою передньою вилкою. Випускаються з шинами завширшки до 40 мм. Вони дозволяють як швидко кататися помірно складною місцевістю, так і здійснювати тривалі туристичні поїздки. Часто використовуються як велосипеди для повсякденної їзди містом.
-
Туристичні гравійні велосипеди оснащені амортизатором і гнучкою системою задньої підвіски. У них найширші диски та шини - до 2 дюймів. Вони підходять для їзди бездоріжжям, в горах і на одноколійній дорозі. Відзначаються більш зручною геометрією, покришками, що забезпечують комфорт і зчеплення, безліччю варіантів кріплення аксесуарів.
При виникненні питань і сумнівів звертайтеся до консультантів. Вони допоможуть зробити правильний вибір.