Як обрати світло для велосипеду?
Будь-який велосипедист, в незалежності від місця і навичок катання, повинен мати на своєму байку фару. Це не тільки убезпечить себе, а й інших. Так і згідно з правилами дорожнього руху, в темний час доби або в умовах недостатньої видимості, велосипед повинен бути оснащений фарою і мигалками.
У цій статті йтиметься про те, як вибрати той самий набір світла, що ідеально підходить під Ваш стиль катання, а також про види, функції і багато іншого, на що слід звертати увагу при виборі.
Як обрати фару на велосипед?
Фара - обов'язковий аксесуар при катанні в темний час доби.
Повноцінна фара
Наявність ліхтаря вночі допомагає освітити дорогу, і шанс в'їхати в перешкоду сильно зменшується. До того ж, ви стаєте біліше помітним з великої відстані.
Ліхтарі діляться на 2 типа живлення:
- Від батарейок - бюджетний варіант, як правило, має слабку потужність. Плюсом є, то, що при розрядці докупити батарейку можна в будь-якому магазині.
- Від акумулятора - вони, як правило, більш потужні, заражаються від звичного USB або Type-C.
Потужність ліхтаря визначається в кількості люменів (Lm), чим ця цифра більше, тим він яскравіше буде світити. Для розуміння ближнє світло автомобіля 1000 Lm. А 400 Lм відповідає лампі накалювання 40 ват.
Рівень яскравості можна умовно розділити на 4 види:
- Слабкі - до 200 Lm; (приклад 1, приклад 2, приклад 3)
- Середні - 200-500 Lm; (приклад 1, приклад 2, приклад 3)
- Потужні - 500-1000 Lm; (приклад 1, приклад 2, приклад 3)
- Дуже потужні - більше 1000 Lm; (приклад 1, приклад 2)
Якщо ви зупинилися на ліхтарях з акумулятором, то на ємність останнього варто звернути увагу. Вона визначається в кількості мАг. Чим цифра більше, тим акумулятор потужніший. Але не все так просто. На те, скільки пропрацює фара без підзарядки так само впливає: її потужність, режим, температура повітря. Кількість годин при різному режимі виробник часто вказує на упаковці.
І ще одне, якщо це спеціальний ліхтар для велосипеда, на ньому обов'язково буде захист від дощу, але якщо ви купуєте просто ліхтар, переконайтеся що він буде захищений від попадання бризок.
Переднє габаритне світло
Передній мачок це мигалка, основне завдання якої привертати увагу. Вона не здатна освітити дорогу, але завдяки їй, Вас буде краще видно іншим учасникам дорожнього руху. Найкраще їх використовувати вдень, а ось вночі краще повноцінну фару, але через брак останнього, мигалка - краще, ніж нічого.
Як обрати задню фару?
Задня фара
Заднє світло, як і переднє на велосипеді відіграє неабияку роль. Завдяки червоному індикатору, водіям транспорту вас видно з великої відстані, тим самим ви не піддаєте небезпеці себе і оточуючих.
Основні параметри на які слід звертати увагу: потужність фари і час роботи без підзарядки.
За потужністю можна умовно розділити на 4 категорії:
- Слабі - до 20 Lm (приклад 1, приклад 2, приклад 3)
- Середні - 20-50 Lm (приклад 1, приклад 2, приклад 3)
- Потужні - 50-100 Lm (приклад 1, приклад 2)
- Дуже потужні - свыше 100 Lm (приклад 1, приклад 2, приклад 3)
Маячки
Задній маячок, як і передній підійде більше для використання вдень, так як вечері від нього занадто мало світла. Найчастіше вони працюють від батарейок, але варіанти від акумулятора також є.