Кількість
|
Вартість
|
||
|
На що звернути увагу при виборі велосумки?
Велосипедні сумки мають різні типи, найголовніші ознаки це місце розташування та тип кріплення сумки:
- Сумка штани: однооб'ємна/багатооб'ємна
- Сумка під сідло
- Сумка на велобагажник
- Сумка на кермо
- Підрамна сумка для велосипеда
Назви даних типів говорять самі за себе, але це не єдина відмінність. Кожен із цих видів сумок призначений під певні потреби.
Наприклад, однооб'ємна сумка має єдине відділення під великогабаритні предмети, аж до намету. Багатооб'ємна сумка призначена для різноманітних дрібниць і забезпечує швидкий доступ до них.
Сумка на велобагажник не така зручна як її конкуренти за рахунок того, що з нею важче контролювати велосипед, проте її безперечна перевага – об'єм. Це один із найбільш містких типів сумок.
Сумка на кермо використовується для речей, до яких може знадобитися швидкий доступ, наприклад телефон і гаманець. Перевантажувати цю сумку небезпечно, адже керованість велосипеда відчутно падає.
Підрамна сумка вважається найзручнішим варіантом, вона не сковує рух велосипедиста, хоча може мати досить серйозну вагу. Це універсальні сумки, які чудово підійдуть як для речей у поході, так і на пікніку.
Але це не єдиний спосіб класифікації. Також сумки розрізняються за фіксованим обсягом:
- 25 літрів і менше – для поїздок містом (щоденні).
- 30-50 літрів – сумки для виїзду на природу на кілька днів.
- Більше 55 літрів – сумки для велотуризму.
Як підібрати велосумку?
Різні типи сумок мають різний мінімальний та максимальний об'єм. Також багато залежить від ваших цілей, адже є водонепроникні сумки, вони знадобляться велотуристам, яких в дорозі може застати дощ, є протиударні сумки, на випадок якщо ви перевозите щось цінне, наприклад, фотоапаратуру. Ваша навичка поводження з велосипедом теж відіграє важливу роль. Якщо ви новачок, то впоратися з сумкою на кермо або сумкою штанами вам буде важкувато. Рекомендуємо вам зупинити вибір на підрамній сумці.
У будь-якому випадку, щоб правильно купити велосумку, необхідно звертати увагу велосипед, адже часто будова рами, багажника і, іноді, сідла різняться. У більш індивідуальному підборі вам можуть допомогти співробітники нашого магазину в Києві.
Корисні поради
За роки використання велосипедів, туристи виявили найбільш оптимальні способи розміщення вантажу на велосипеді, щоб сумки врівноважували один одного, а сам велосипед мінімально втрачав у керованості.
- По-перше, чим сильніше ви обтяжите передню частину велосипеда, тим сильніше погіршиться його керованість, в цьому немає нічого дивного, адже зростає навантаження на кермо та переднє колесо.
- По-друге, вантаж бажано розміщувати нижче до землі, тоді вдасться зберегти баланс велосипеда навіть при серйозній вазі.
- По-третє, не забувайте підтримувати баланс між лівою та правою стороною велосипеда, якщо знехтувати цим моментом, то вас постійно хилитиме в одну із сторін, що небезпечно.
- По-четверте, бажано мати «пари» сумок, наприклад, сумку на кермо та на велобагажник. Такий баланс урівноважить ваш велосипед.