Кількість
|
Вартість
|
||
|
Види і призначення мастила велосипедного
💧 Тип | парафінова, масляна, тефлонова |
💲 Ціни | від 80 до 385 грн |
✅ Об'єм | від 50 мл до 400 мл |
⏏️ Бренди | Squirt, Onride, Brunox |
Вибір мастила для велосипедного ланцюга, що відповідає вашим конкретним потребам, захистить трансмісію від передчасного зношування. Є кілька речей, які слід враховувати при виборі, включаючи погодні умови, місцевість та напрямок використання. Далі ми розглянемо основні типи велосипедних мастил та розповімо про їх ключові особливості.
Вологе мастило
Тип мастила, що залишається вологим після нанесення на ланцюг. Цей тип має маслянисту структуру, завдяки чому вона здатна відштовхувати вологу. Такий тип буде ідеальним для дощової погоди. Пам'ятайте — у суху погоду вона притягуватиме багато бруду, що може негативно позначитися на цілісності трансмісії. Після закінчення дощів, рекомендується провести чищення ланцюга та нанести інше мастило, що відповідає умовам використання.
Сухе мастило
Мастило, що висихає після нанесення на ланцюг, називається сухим. Як правило, вона виготовлена з тефлону або політетрафторетилену і після нанесення “всмоктується” в ланцюг, покриваючи її сухим захисним шаром. Оскільки мастило сухе, воно не притягує дрібні частинки, на відміну від вологої. З цієї причини сухий склад походить для використання в умовах, де переважає пісок, пил та бруд. Однак, даний тип мастила потребує частого використання, оскільки воно швидко стирається.
Мастило на основі воску або парафіну
Даний тип мастил дуже сухий, що помітно випливає з назви. Їх основною перевагою є постійна підтримка трансмісії в чистоті в брудних умовах, але позитивна особливість має і ряд недоліків:
- Вам потрібно промивати, знежирювати та висушувати ланцюг перед застосуванням;
- Якщо потрібно замінити мастило, вам доведеться очистити його старий шар;
- Даний тип змащення не довговічний при використанні у вологих та брудних умовах.
Найпопулярніший бренд серед парафінових мастил є Squirt.
Умови використання різних мастил для ланцюга
Як і будь-який інший хімікат або компонент, мастило потрібно підбирати залежно від умови його використання.
Вологі та брудні умови
Вологі мастила ідеально підходять для подорожі під час дощів. На відміну від сухих складів, які легко змиваються водою, вологі мастила добре тримаються на ланцюгу і трансмісії. Майте на увазі, що вологе мастило може досить швидко «забитися» піском і абразивом, після чого буде потрібно термінове чищення ланцюга.
Сухі умови
Сухе мастило ідеальне для сухих умов. Воно швидко змивається під впливом вологи, але ідеально підходить для використання за сухої погоди, оскільки не притягує до себе дрібні частинки піску та пилу. Затяті велосипедисти віддають перевагу сухому мастилу, навіть якщо воно вимагає більше часу для нанесення та висихання. Якщо ви вибрали сухий склад, використовуйте його щонайменше за три години до поїздки та регулярно використовуйте його повторно. Ви можете використовувати воскове або парафінове мастило, бо воно також відштовхує бруд.
Тривалі поїздки
Для велосипедистів, які часто їздять на великі відстані або захоплюються велосипедним туризмом, рекомендується комбінувати вологе і сухе мастило в залежності від поточних умов. Пам'ятайте – вам доведеться частіше чистити трансмісію, особливо після катання за сухої погоди. Завжди возіть із собою обидва склади для комфорту та надійності.
Прогулянкові поїздки
Якщо ви часто їздите на роботу або проводите час на велосипеді у вихідні дні, вам слід подумати про воскове мастило. При його нанесенні головне не перестаратися, тому що в іншому випадку в ланцюзі збереться пісок. Якщо ви переміщаєтеся з велосипедом у громадському транспорті, або їдете на роботу в офіс у парадному одязі, у вас нижче ймовірність забруднитись о трансмісію.
Якщо ви маєте запитання, ви завжди зможете звернутися до консультантів магазину Велосклад за допомогою. Наші фахівці допоможуть вибрати ідеальний склад конкретно для вашого випадку.