Кількість
|
Вартість
|
||
|
Шосейні велосипеди - це велосипеди, призначені для їзди по асфальтованих дорогах з максимально можливою швидкістю. Дорожні велосипеди отримали свою назву від місцевості, для якої вони призначені.
Шосейні велосипеди не сильно змінилися за останні роки. Порівняно зі складним двопідвісним гірським велосипедом - це традиційний велосипед з майже такою ж рамою, як у тих, що їздили 50 років тому.
Особливості шосейних велосипедів
Шосейні велосипеди призначені для катання переважно по асфальтованих дорогах для швидкої, спортивної їзди. Саме ці велосипеди ви бачите всюди - від Тур де Франс до групових поїздок по дорогах. Технологія дорожніх велосипедів розвивається швидкими темпами, і нові велосипеди стають легшими, міцнішими, зручнішими та швидшими, ніж раніше.
Шосейні велосипеди ефективно працюють у різних ситуаціях, від перегонів до далеких подорожей.
Особливості конструкції шосейних велосипедів
Рама зазвичай виготовляється з алюмінію або карбону, а сталь і титан використовуються в дешевших моделях.
Традиційні шосейні рами мають товсту верхню і підсідельну трубу коротшу, але зараз найпоширенішою є компактна геометрія, з похилою верхньою трубою, щоб зробити раму меншою, легшою і збільшити висоту опори.
Вилки дорожчих велосипедів зазвичай виготовляються з карбону, а в дешевших моделях може використовуватися суміш карбону та алюмінію, або ж просто алюміній.
Колеса шосейних велосипедів мають менше спиць, що робить їх легшими. Аеродинаміка дуже важлива, тому обода іноді роблять з вищим профілем. Традиційно обода для шосейних велосипедів були вузькими, але їхня ширина збільшилася з часом. Це дозволило більш плавно їздити без втрати аеродинаміки.
Ширина коліс від 25 до 28 мм типова для байків, орієнтованих на перегони, тоді як більш "витривалі" велосипеди можуть оснащуватися шинами 30 мм або ширше.
Система шатунів на дорожніх велосипедах зазвичай включає дві зірки. Більшість велосипедів оснащуються "компактними" шатунами 50/34t або "напівкомпактними" на 52/36 зубів. Традиційні "стандартні двійки" раніше мали зірку на 53/39 зубів, але вони зустрічаються дуже рідко.
Задні зірки на шосейних велосипедах розташовані більш щільно одна до одної, щоб ви могли крутити педалі з великою швидкістю.
Дорожні велосипеди середнього і високого класу зазвичай мають 11 або 12 зірочок
Кермо шосейних велосипедів має кілька положень. Верхнє положення, коли руки знаходяться по обидва боки від штока, використовується для крутих підйомів, а нижнє положення використовується на високій швидкості.
Типи шосейних велосипедів
Існує багато типів шосейних велосипедів. Ці типи ми розглянемо в цій статті.
Гоночні створені для швидкої їзди. Вони мають низьку передню частину для аеродинамічного положення та акцент на швидкості, а не на комфорті. Ці велосипеди мають жорстку раму і дуже чуйне управління. Передачі, як правило, розраховані на велику швидкість. Колеса часто є полегшеними або карбоновими.
Гравійні дозволяють їздити по бездоріжжю, наприклад, стежками та трасами, зберігаючи здатність відносно швидко долати довгі дистанції. На перший погляд, гравійний велосипед схожий на кросовий, але його геометрія відрізняється, забезпечуючи надійність і комфорт, а не агресивну їздку.
Спортивні використовуються для масових змагань з велоспорту на довгі дистанції, де акцент робиться на витривалість, а не на швидкість. Спортивні велосипеди мають багато переваг легких гоночних велосипедів, але забезпечують підвищений комфорт завдяки вертикальному положенню, що знижує аеродинаміку.
Електровелосипеди оснащені електродвигуном, який допомагає підтримувати темп на довгих дистанціях або долати горбисту місцевість з набагато меншими зусиллями. Це робить такі велосипеди відмінним варіантом для багатьох велосипедистів.
Аерошосе використовують аеродинамічні особливості велосипедів для заїздів на час, але зі звичайною рамою для гоночних велосипедів. Це трохи збільшує вагу порівняно з гоночною рамою, проте аеродинамічна конструкція допомагає заощаджувати час або зменшувати витрати енергії.
Міські Створено для комфортної їзди та довговічності, витримують їздку в будь-яку погоду. Геометрія рами забезпечує більш вертикальне положення для більшого комфорту та огляду в русі. Рами оснащені кріпленнями для бризковиків і багажників, щоб не забруднитися і не навантажувати спину.
Туристичні створені для комфортного пересування на великі відстані з важким вантажем. Рама і компоненти розраховані на тривалий термін служби. Попри вагу, вони дуже зручні. Передавальне число може бути низьким, коли велосипед не навантажений, але з багажем приріст швидкості стає очевидним.
Велосипеди для заїздів на час створені, щоб їхати якомога швидше проти вітру. Вони оснащені аеродинамічними елементами, які допомагають байку і велосипедисту легше долати опір вітру, витрачаючи менше енергії.
Купити шосейний велосипед в Києві не дорого
Якщо ви хочете стати власником шосейного велосипеда, ви можете купити його в Києві недорого в інтернет-магазині Велосклад. У цьому магазині представлений широкий асортимент моделей від різних виробників і різних цінових категорій, що дасть вам змогу вибрати байк, який ідеально підійде під ваші потреби та бюджет. Фахівці магазину допоможуть вам з вибором локально в магазині або дистанційно по всій Україні, спираючись на ваші фізичні дані та вподобання.