Кількість
|
Вартість
|
||
|
Електровелосипеди
Жоден сегмент велосипедів не росте швидше, ніж сегмент електричних. На ринку стає більше брендів, а наявні марки вводять у свої лінійки більше електричних моделей. З кожним роком, бренди які мають у своєму асортименті велосипед з електромотором, випускають більш доступні моделі для широкого кола користувачів.
Конструкція також покращується, технології стають надійнішими, а можливості розширюються. Незалежно від ваших вимог, ринок здатний запропонувати все: від складних або міських моделей до всепрохідних з товстими колесами.
Звільнившись від деяких стандартних обмежень, таких як вага, трансмісія та дизайн — індустрія "вибухнула" новими рішеннями та інноваціями.
Що потрібно знати перед покупкою електричного велосипеда ?
Крутний момент: Вимірюється у ньютон-метрах (Нм), є визначенням сили обертання. Це число, на яке варто дивитися, якщо ви хочете отримати інформацію про потужність двигуна. Також вам слід пам'ятати:
- Чим вище крутний момент, тим вище потужність при педалюванні;
- Чим важчий велосипед, тим більший показник крутного моменту потрібен.
Легкі шосейні велосипеди мають крутний момент від 30 до 40 Нм, тоді як трейлові та вантажні – 80 Нм. Більшість заміських зупиняються на значенні між 40 і 80 Нм.
Ват: У деяких моделях не відображена інформація про крутний момент через специфіку самого двигуна, а потужність вказується у ватах. Тут все інакше та простіше. Наприклад, значення двигуна потужністю 300 Вт говорить нам, що на пікової потужності він споживає 300 Вт на годину. Цю інформацію можна порівняти з ємністю батареї й розрахувати приблизну відстань, яку ви зможете проїхати на піковій потужності. Пам'ятайте – навантаження на велосипед і вага велосипедиста також впливають на результат роботи двигуна. Найчастіше двигун встановлюється залежно від типу моделі та бажаної швидкості, тому має відповідну потужність:
- 200 - 350 Вт (швидкість 25-30 км/год) для поїздок дорогами з незначними перепадами висот, що актуально для міських моделей;
- 500 Вт (35 км/год) для їзди бездорыжжям з перепадами висот, що підходить універсальним гірським байкам;
- 600 - 750 Вт (40 км/год) для швидкісної їзди по асфальту або для подолання крутих підйомів;
- Більш ніж 800 Вт (від 45 км/год та вище) для екстремальних поїздок складними горбистими й кам'яними рельєфами, які за потужністю відповідають гірським моделям, що більше нагадують електромопед або електромотоцикл;
За містом можна використовувати двигун до 500 Вт, адже там відсутні пробки, а середня швидкість їзди дорівнює 20-30 км/год. Але за містом є інша небезпека — неякісна дорога, ями та різні перешкоди. Тому, двигун потужніший за 500 Вт з вищою швидкістю буде небезпечним.
Бувають моделі потужністю понад 500 Вт, але здатні розвивати швидкість до 25-30 км/год. Такі пристрої потрібні для їзди крутими схилами, де важлива не швидкість, а потужність, здатна тягнути вас вгору схилом.
Ват-година чи Ампер-година: Ємність батареї вимірюється у ват-годинах (Вт*год) або в ампер-годинах (А*год) і має на увазі кількість енергії, що зберігається всередині й скільки ват (ампер) вона здатна видавати щогодини. Чим вище число, тим більше її ємність, і тим більше можливостей для двигуна.
Що ще слід врахувати?
Блокування батареї: У міру зростання можливостей електричних велосипедів зростають способи монтажу акумуляторів. Батареї більш органічно інтегруються, що робить байк більш ергономічним. Більшість акумуляторів фіксуються до велосипеда за допомогою ключа, який дозволяє розблокувати та демонтувати його. Таким чином батарею можна заряджати окремо, а також захистити її від крадіжки.
Ширина коліс: Оскільки велосипед з електродвигуном здатний розвивати дуже високу швидкість і довго підтримувати її, вам знадобиться додатковий контроль. Ширші колеса забезпечать високий показник зчеплення з дорогою і дозволять краще поглинати нерівності.
Гальма: Вам також знадобляться якісні дискові гальма, адже електровелосипеди важкі та складніше уповільнюються. Не варто економити на гальмах!
Інтегроване освітлення: Деякі електровелосипеди мають вбудовану систему освітлення, яка вмикається після ввімкнення електроніки. Це відмінна функція, яка не завжди виступає вирішальним фактором, але на неї варто звернути увагу, якщо ви будете їздити в темний час доби.
✅ Переваги велосипеда з мотором
Дешеве пересування: На відміну від інших видів транспорту, електровелосипед з високою ціною під час покупки залишається все ще найдешевшим видом транспорту в порівнянні з автомобілем. Вам не потрібно буде турбуватися про тимчасові витрати на складання іспиту при отриманні прав водія, платити за паркування, а вартість зарядки батареї нижча, ніж вартість проїзду в громадському транспорті або купівлі бензину.
Оздоровлення: Електричний велосипед у рамках регулярної їзди — це чудовий спосіб ввести фізичну активність у повсякденне життя. Використовуючи його, ви забезпечите себе необхідним тренуванням м'язів, легенів та серця, одночасно насичуючи організм киснем. Більш того, саме E-Bike буде корисним тим, хто має будь-які обмеження у фізичному навантаженні.
Далекі поїздки: Асист, який надає електродвигун, дозволяє користувачеві проїхати далі, ніж вони могли б це зробити за кермом звичайного велосипеда. Витрати сил на подолання 10 км на звичайному байку це еквівалентно 20 км на електровелосипеді.
Ассіст — це автоматична допомога двигуна, яка збільшує силу, що передається велосипедистом, в кілька разів. Вам варто лише натиснути на педаль, а мотор сам розподілить ваші зусилля та власну тягу, завдяки чому можна легко підтримувати швидкість і не витрачати сили на педалювання.
Поїздка на роботу у належному вигляді: Один з найбільших недоліків використання звичного велосипеда — це виділення поту організмом. Погодьтеся, не дуже пристойно з'явитися на роботі в костюмі, що пропотів. Електробайк вирішує цю проблему.
Подолання перешкод: Великий приріст потужності, що забезпечується двигуном, дозволяє вибиратися на пагорби і їхати проти сильного зустрічного вітру, а це дві найнеулюбленіші ситуації звичайного райдера.
❌Недоліки та альтернативи
Тяжче стандартних моделей: Навіть із таким високим темпом розвитку технологій, все ще залишаються велосипеди з електромотором, які мають велику вагу. Маса електровелосипеда, а також його ергономічність безпосередньо залежить від ціни. Чим вище ціна — тим легший й обтічний байк. Також дивіться на залежність ваги від здатності долати великі відстані. Для далеких поїздок потрібна батарея високої ємності, а вони важать більше.
Значні початкові вкладення: Людям, яким ми рекомендуємо купити велосипед, ще й електричний, часто залишаються шокованими, дізнавшись їх вартість, що залежить від:
- Вбудованої в раму батареї, двигуна, освітлення або сигналізації;
- Якісно підібраних або спеціально вироблених компонентів;
- Передової електроніки, мікрочипів та плат;
- Ексклюзивної електронної начинки з власним програмним забезпеченням.
E-Bike потребує значних витрат на початковому етапі, але якщо ви вирішили купити електричний велосипед спочатку, потім вам не доведеться витрачатися на його обслуговування. До того ж ціна на покупку електробайка не така вже й велика в порівнянні з покупкою будь-якого іншого електротранспорту.
Найбільш бюджетною альтернативою послужить модифікація нового велосипеда, що поставляється без електроприводу. Вартість такого транспорту буде нижчою, ніж ціна нового аналогічного електротранспорту у зборі. Ви завжди зможете вибрати будь-яку модель в нашому онлайн-магазині, провести необхідні модифікації в нашій спеціалізованій майстерні та отримати готову бюджетну модель E-Bike без власних витрат часу.
Одна з моделей переобладнаних нашими спеціалістами:
Висновок
Приймаючи рішення про те, щоб купити електробайк, майте на увазі, хоч у володіння та використання такого транспорту є недоліки, багато людей все одно вирішили, що переваги набагато вигідніші будь-яких потенційних мінусів. Це одна з причин, через яку електровелосипеди швидко стають одними з найпопулярніших видів транспорту. в Києві.