Майже кожні батьки  стикаються з проблемою вибору велосипеда для своєї дитини. Який розмір рами потрібен, діаметр колес, врешті-решт - тип велосипеда та так щоб не на один рік? 

Саме просте рішення для батьків взяти дитину та гроші і піти в магазин де вам підкаже продавець найкращий варіант для вас та вашої малечі. Але не завжди такий магазин є під боком. 

Тому зараз ми вас научимо вибирати кращий велосипед самостійно та так щоб вам по ціні було комфортно , а малечі зручно та весело кататись. 

  1. Вік та зріст

По-перше, та найголовніше - потрібно врахувати вік вашої дитини та зріст. 

Щоб ваша дитина комфортно себе почувала на велосипеді та не травмувалась, потрібно правильно підібрати раму та діаметр колес, виходячи з її зросту. Орієнтуватись ви можете за нашою таблицею.

Вік Зріст Розмір коліс
2 — 4 роки від 86 до 98 см 14 дюймІв
3 — 5 років від 96 до 115 см 16 дюймів
5 — 7 років від 105 до 120 см 18 дюймів
6 — 8 років від 110 до 130 см 20 дюймів
>8 — 13 років від 125 см до 150 см 24 дюйма

Слід враховувати, що це приблизні орієнтири, тому що деякі моделі можуть мати іншу нестандартну геометрію, тому перевіряйте в характеристиках до обраного варіанту. 

Матеріал рами

Після того, як ви визначились з розміром, ми переходимо до наступного не менш важливого етапу. Розрізняють 3 види рами дитячих велосипедів за матеріалами: сталева, алюмінієва та магнієва. В залежності від матеріалу, збільшується вага та ціна. Чим легше велосипед - тим він дорожчий. Відповідно, якщо велосипед на сталевій рамі - він важчий та дешевший, потім іде алюміній та магній. Звичайно, чим менша вага велосипеда - тим простіше дитині буде його керувати. 

Наприклад, моделі Глайдер від українського виробника Прайд – з алюмінієвою рамою, найлегші з тих, що представлені в Україні, Бренд Роял Бейбі - це світовий лідер дитячих велосипедів , у них велосипеди трохи важчі. 

Моделі від української Формули - це якісні доступні велосипеди , є моделі алюмінієві і є дешевші стальні, вже трішки важчі. Також вітчизняний Леон зарекомендував себе дуже високою якістю та легкою вагою.

Практично всі Європейські та Американські бренди такі як Трек , Конандейл, Кейліс, Аполло та інші являються дуже продуманими зручними та легкими в ходу, на них легко вчитися та завжди хочеться покататися ще.

⚠️Важливо остерігатися китайських аналогів - вони можуть виявитись небезпечними через ненадійні матеріали та збірку. 

Допоміжні колеса

Велосипеди з боковими страховочними колесами допоможуть опанувати ази в керуванні велосипедом. Після того, як малюк вже впевнено почувається за кермом, може спокійно крутити педалі -  страхувальні колеса потрібно зняти. Дитина потренується їздити без них та вашої допомоги. 

⚠️ Ніколи не купуйте велосипеди на виріст. Дитині не просто буде некомфортно, а щей небезпечно кататись

Сподіваємось, що ми допомогли розібратись вам у виборі дитячого велосипеда.